Aktive Timer
Formand: Bodil Gubi
Buen 5
6780 Skærbæk
Tlf.: 24 60 39 89
E-mail: gubi@mail.tele.dk

Aktive Timers Bankoafdeling
Tage Sørensen
Møllevej 5
6780 Skærbæk
E-mail: tages6351@gmail.com

Amatørteaterforeningen Stjernen
Formand: Tage Jefsen
Tlf.: 42 19 87 30
E-mail: tagejefsen@live.dk

B.R.F.
Formand: Flemming Olesen
Parkvej 5, Brøns
6780 Skærbæk
Tlf.: 20 10 88 02
E-mail: flo.olesen@gmail.com

Brøns Ungdoms & Idrætsforening
Frontløber Stephanie-Ann Keller
Tlf 27642665E-mail: buiffrontteam@gmail.com

Foreningen S.E.A.
Rigmor Olsen
Astrupvej 66
6780 Skærbæk
Tlf: 22576006
E-mail: hjembo@bbsyd.dk

Rømø Ungdoms- og Idrætsforening
Formand: Kent Petersen
Strømmen 4, Kongsmark
6792 Rømø
Tlf.: 74 75 55 08
E-mail: ktp@mail-online.dk

Skærbæk Badmintonklub
Formand: Jan Lauridsen
Vinumvej 39
6780 Skærbæk
Email: jahelau@gmail.com 

Skærbæk Boldklub
Formand: Richard Gugolka
Randerup 36
6261 Bredebro
Tlf. 24 67 77 89
E-mail richard1965@live.dk

Skærbæk Bowling og Krolf
Formand: Jerry Lind
Dalen 11
6780 Skærbæk
Tlf.: 30 54 94 50
E-mail: aj@bbsyd.dk

Skærbæk Gymnastikforening
Formand: Marie Stamp
Ullerupvej 86
6780 Skærbæk
Tlf.: 74 75 09 88 / 20 74 60 88
E-mail: stamp.marie02@gmail.com

Skærbæk Gå- og Løbeklub
Formand: Heidi Lotte Hansen
Rytterfennen 46
6780 Skærbæk
Tlf. 22 33 55 97

Skærbækhallernes Støtteforening og
Skærbæk Fritidscenters Serviceforening
Formand/sekretær: Erik Stenger
Nygade 28
6780 Skærbæk
Tlf.: 74 75 25 41
E-mail: g.e.stenger@dlgmail.dk

Skærbæk Håndboldklub
Helle Gabelgaard
Kildetoften 3
6780 Skærbæk
Tlf. 60180686
h.gabelgaard@hotmail.com

Skærbæk Idrætsforening
Formand: Erik Møller
Kagebøl 25B
6780 Skærbæk
Tlf.: 74 75 21 87
E-mail: skomageri@firma.tele.dk

Skærbæk og Omegns Walkieklub
Formand: Gunnar Christiansen
Havervad 4
6780 Skærbæk
Tlf.: 74 75 34 43

Skærbæk Pensionistforening
Formand: Aage Birk
Kildetoften 2
6780 Skærbæk
Tlf.: 40 11 69 19
E-mail: birkaage@gmail.com

Skærbæk Rømø dansere
Rigmor Olsen
Astrupvej 66
6780 Skærbæk
Tlf: 22576006
E-mail: hjembo@bbsyd.dk,

Skærbæk Tennisklub
Formand: Kent Snitker
Nissumsgade 18
6780 Skærbæk
Tlf.: 23 67 66 06
E-Mail: snitkerkent@gmail.com

Skærbæk Ungdoms Bold Klub
Formand: Lydia Henriette Sørensen
Krofennem 37
6780 Skærbæk
Tlf.: 28 83 14 13
mail: lydiahenriette@gmail.com

SPARTA
Formand: Janni Nielsen
Landevejen 6, Døstrup
6780 Skærbæk
Tlf. 20 46 71 40
E-mail: landevejen6@os.dk

Skærbæk Fitness
Storegade 46
6780 Skærbæk
Tlf.: 74 75 76 10
E-mail: kontakt@skaerbaek.fitness.dk

SSK, Skærbæk Svømmeklub
Mail: mail@s-s-k.dk.
http://www.skærbæksvømmeklub.dk

Tidens Kvinder
Formand: Ruth Snitker
Kilen 20
6780 Skærbæk
Tlf.: 74 75 16 47 / 20 31 96 21
E-mail: snitker20@gmail.com

Hvad har du brug for?

Kursus- og konferencecenter + Danmarks hyggeligste feriecenter + Sport & ophold + Fest & mad + Nationalpark Vadehavet + meget mere...

Find vores åbningstider

Svømmehal
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
Lørdag
Søndag
Restaurant
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
Lørdag
Søndag
Skærbækcentret
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
Lørdag
Søndag
Reception
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
Lørdag
Søndag
Caféen & bowling
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
Lørdag
Søndag